Češi zdolali Dány za tři body - Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Praha

Češi zdolali Dány za tři body

16. května 2024, 11.26 | Praha – Včerejší hektické odpoledne se neslo v duchu jedenáctibrankového duelu. Češi především díky skvělé aktivitě v závěru duelu nakonec odcházeli vítězně, a to dokonce po vysoké výhře 7:4, díky které zapisují důležité tři body do tabulky.

Úvod duelu se nesl v duchu aktivního přístupu, kdy svěřenci Radima Rulíka napadali svého soupeře hlavně ve středním pásmu. První větší šance se českému týmu naskytla na začátku sedmé minuty. Roman Červenka si šikovně sjel do mezikruží, zde dostal přihrávku a s pukem následně dlouho míchal za účelem dostat soupeřova brankáře mimo jeho působiště. Tento záměr nakonec úspěšný nebyl a dánský strážce svatyně si připsal důležitý zákrok. Pasáž na konci 13. minuty doslova volala po brankové trefě. Soupeř totiž dvakrát v rychlém sledu fauloval a národnímu týmu se naskytla početní výhoda pět na tři. Ta však byla velmi pasivní a čitelná, a tak k první trefě utkání nevedla. Naopak Dánové o chvíli později ukázali, jak jednoduché to může být. Nejproduktivnější hráč soupeře Joachim Blichfeld z levé strany výborně našel na brankovišti nikým nehlídaného Christiana Wejse, jenž otevřel skóre.

Český národní tým nakonec nevyužitá přesilovka mrzet nemusela. Sedm sekund před koncem první periody se hrací předmět dostal na modrou čáru, kde jej přebral Jan Rutta. Obránce s číslem 44 si s ním sjel více na střed, odkud vyslal nechytatelnou ránu pod lapačku Dichowa. A tam, kde čeští reprezentanti skončili v první třetině, pokračovali hned od úvodních vteřin té druhé. Jáchym Kondelík šikovně přiklepl kotouč do jízdy Jakubu Flekovi, ten si následně udělal z obrany soupeře kuželky a v samotném závěru překonal také dánského brankáře. Dáni i nadále hrozili z ojedinělých, ale za to nebezpečných šancí. Z jedné akce se jim dokonce podařilo vyrovnat. Do nezformované české obrany rychle vletěl Oscar Fisker Mølgaard, který se promíchal až do prostoru slotu, odkud překonal Lukáše Dostála pod vyrážečku. Čeští hráči si ale po chvilce vzali své vedení zpět. Odražený puk vyplaval u Tomáše Kundrátka. Bek Třince sice nejprve trefil prvního stojícího hráče, tím se před ním ale otevřel prostor a napodruhé už byl jeho projektil přesný.

Národní tým si následně začal více hlídat střední pásmo a z rychlých protiútoku začal také více hrozit. Ondřej Palát přiklepl puk do jízdy Davidu Tomáškovi a ten se hnal do úniku dva na nikoho s Dominikem Kubalíkem. Druhý jmenovaný mohl slavit premiérovou branku na letošním MS. Aby toho nebylo málo, tak hned o půl minuty později přidali Češi k radosti publika další trefu. Ze středního pásma opět výborně vybruslili dva čeští hráči. Byl to David Kämpf, který trochu krkolomně, ale přece předal puk Matěji Stránskému, jenž rozvlnil dánskou síťku pošesté v utkání.

S góly se však v závěrečné třetině roztrhl pytel a také Dánsko s odpovědí příliš neotálelo. Dalšího zmatku na českém brankovišti využil Mathias From. Ten stál připravený u zadní tyče a na několik pokusů dorazil hrací předmět za bezmocného Dostála. Ani tato branka však gólový účet duelu neuzavřela. Necelých sedm minut před koncem totiž Ondřej Palát využil clony, která před Dichowem vznikla,  svým dalekonosným projektilem a fanoušci si tak po sedmé mohli zařvat gól. Palátova trefa se nakonec ukázala jako poslední a svěřenci Radima Rulíka si připisují důležité tři body za výhru 7:4.